top of page
Ekran görüntüsü 2022-10-24 135710.jpg

Almanya'daki Etkin Çözüm Ortağımız  MEDICOM AGENTUR

Kariyeriniz emin ellerde

*Medicom Avrupa’dan ve üçüncü dünya ülkelerinden sizin için sağlık ve uzman personel temin eden bir iş ortağımızdır.

*Sizinle birlikte nitelik profilini net bir şekilde belirledikten sonra, dil eğitimleri ile teknik ön hazırlık da dâhil olmak üzere daha ilk görüşmeden itibaren çalışma koşullarının başlamasına kadar olan aşamalarda bir işveren ve uzman personel olarak bütün kabul ve personel yönetim sürecini takip ediyoruz.

*Bu süreçlerin içerisinde dil eğitimi, kabul süreçleri, oturma izniyle ilgili prosedürler, Almanya’ya gidiş işlemleri, refakat, kalifiye önlemler ve aracılık gibi hizmetler yer almaktadır.

*İş alım ekibimizin kısmen bu süreçleri bizzat deneyimlemiş ve tam olarak potansiyel adaylarla nasıl görüşülmesi gerektiğini ve özellikle hangi noktalara dikkat edilmesini bilen uzmanlardan oluşmaktadır.

*Dünya çapında aktif olan ekibimiz ile eğitim merkezlerimiz güncel yasal mevzuata ve en son yasal düzenlemelere hâkim olabilmek için iş ve işçi bulma kurumları, yabancılar şubesi ve resmi kabul makamlarıyla düzenli aralıklarla karşılıklı bilgi paylaşımında bulunmaktadır. 


 

Hastane Avlusu

Maliyetler Ve İşe Alım Süreci

Hizmetlerimiz ücretsizdir. Herhangi bir acente ücreti ödemezsiniz. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, dil kurslarının ve belgelerinin maliyeti bulunduğunuz ülkeye göre değişiklik gösterir.

Medicom’a müracaattan başlayarak kabul aşamasına kadar 4 – 10 ay.

Federal İş Ajansı müracaattan başlayarak kabul aşamasına kadar 12 – 18 ay. 

Süreç

1.Adım: B1 seviyesine kadar dil öğrenimi. Süre: genellikle 7-8 ay
2.Adım: Belgelerinizi çeviri ve kimlik doğrulama için hazırlayın.
3.Adım: Hemşire veya sağlık yüksek okulu mezunu teknikeri olarak mesleki tanınırlığınızı organize ediyoruz.
‍4.Adım: Vizenizi organize ediyoruz.
‍5.Adım: Almanya'ya asistan hemşire olarak çalışmak üzere gidiyorsunuz
‍6Adım: Sizin hemşirelik adaptasyonu için kursunuzu veya tam tanımlanma için hemşirelik sınavına girişinizi organize ediyoruz. 

 

bottom of page